MaRud v kuchyni #7 – Krkovička z jednoho pekáče

Zjistili jsme, že nás baví vařit. Tak zkusíme pár receptů, třeba vás to bude bavit. Trochu nastupující rýmička a kašíleček, ale co by jsme pro mámu neudělali 🙂 Díky za podporu.

Kanál MaRud v kuchyni: https://www.youtube.com/playlist?list… Kanál MaRud na cestách: https://www.youtube.com/playlist?list… Kanál MaRud Games: https://www.youtube.com/playlist?list…

Recept na cca 5-8 porcí:

Náklady na suroviny cca 250Kč.

Budeš potřebovat 1kg vepřové krkovice, 100g anglické slaniny, 100g plátků sýra, 3 střední cibule, 2 stroužky česneku, 10 středních brambor, 2 mrkve, 1 paprika, 750g lečo, hořčice, sůl, pepř, koření. Do pekáče vymazaného sádlem si naskládáš na plátky nakrájené brambory a pár kousků mrkve. Naliješ celé lečo a naskládáš plátky krkovice. Tu potřeš hořčicí a posypeš kořením (paprika, kajenský pepř, medvědí česnek, sůl, pepř). Naskládáš cibuli na jednotlivé kroužky, a papriku na nudličky. Přes to položíš anglickou slaninu a na ni česnek na plátky. V zakrytém pekáči dej do trouby na 50 minut při 220°C. Potom sundej poklop, polož na vrch sýr a nech 10 minut odkryté zapéct. No a je to.